Terug naar overzicht
Kennis

Wie moet bewijzen wat aan een vervoerder is meegegeven?

Het CMR bevat geen regel van bewijslastverdeling voor de vraag of door de douane aangetroffen goederen dezelfde zijn als door de afzender aan de vervoerder zijn meegegeven. Die bewijslastverdeling wordt daarom door het nationale recht geregeld (art. 150 Rv). Dit brengt mee dat de vervoerder, als hij zijn schade wil verhalen op de afzender, moet bewijzen dat de afzender hem de aangetroffen goederen heeft meegegeven. Jerre de Jong bespreekt deze uitspraak.

Hoge Raad 16 september 2022 (eiseres / verweerster), ECLI:NL:HR:2022:1222

Deel dit artikel via 

Deze publicatie is geschreven door